FETHULLAHÇILARIN GERÇEK GÖREVLERİ (MISSION) NEDİR?….

“Yargıtay Fethullah Gülenin beraat kararını, Başsavcının karşı çıkışına karşın, onaylamıştır. Böylece F. Gülen’in Türkiyeye dönmesi için hiç bir engel kalmamış oluyor.”
(Gazetelerden)

“Özgür bir Kürdistan tohumu ekiyorum. Onu geliştirip büyütün “(*) Yukarıdaki tümceyi söyleyen kişi amansız bir Türk düşmanı olan, son soluğuna kadar Türkiye toprakları üzerinde bir Kürdistan kurma düşüyle ölen Said-i Kürdi ya da çoğunun bildiği adıyla Nurculuğun kurucusu Said-i Nursi’dir.

Said-i Nursi’nin ölümünden sonra nurcular kendi aralarında bölünmüş Fethullahçılar, Med Zehracılar, Kırkıncılar, Aczmendiler gibi çeşitli akımlar türemiştir. 


Jandarma Genel Komutanlığı’nın hazırlamış olduğu rapora göre, nurcular dokuz gruba ayrılmış olup, içlerinde en güçlü konumda bulunan Fethullahçılardır . Ekonomik yönden inanılmaz bir güce ulaşan bu grubun en tanınan şirketleri Zaman gazetesi ile Samanyolu televizyonudur. Finans sektöründe Asya Finans eğitim sektöründe ise yurdun her tarafına yayılmış olan dersaneler ile Fatih Üniversitesiyle eylemde bulunmaktadır. Bu dershaneler ile üniversite Fethullahçılar için bir numaralı insan kaynağıdır .

Fethullah saf insanları etkilemek için üstadının, Said-i Nursinin taktiklerini birebir uyguluyor. Sabah gazetesinde yayınlanan bir röportajında, cehennemin önünde kollarını açıp beklediğini insanların yığınlar halinde cehenneme doğru giderken kendi cemaetinden kimsenin olmadığını Allah’ın adını vererek yemin ediyor . Böylece Fethullah İslam dünyasına Hıristiyanlıkta bulunan ruhbanlığı sokmuş oluyor. Hz. Muhammed (sav) bile sahabelerden en fazla 10 kişiyi cennet ile müjdeleyebilirken Fethullah tüm cemaatini cennet ile müjdelemektedir.

Fethullah Gülen’in Kürt Devleti kurma yolunda gösterdiği çaba, ABD’ nin de Büyük Orta Doğu Projesiyle BOP tümden örtüşmektedir. Bu yüzden de ABD de kaldığı şu günlerde, Pensilvanya eyaletinde FBI nın kurduğu bir çiftlikte oturup korunmaktadır. işleri oradan yönetiyor. Böylece yaptığı hizmetin karşılığını almış gibi görünüyor.

Ancak iki paragraf önce anlatılanlardan anlaşılacağı gibi Fethullah Gülenin, kendi kendine verdiği, bir de ruhbanlık görevi vardır. Bu yolla halk kitlelerini peşinden sürükleyeceği düşüncesindedir. Bu yapılanın dindarlık değil, dincilik olduğu açık bir gerçektir. Cemaatin amacının İslamı küresel güçlerin istemleri yönünde biçimlendirmek olduğunu, okullar, finans ile medya kuruluşlarının bu sistemin parçaları olduğunu bilememe olanağı yoktur.

Buna biraz “İslamsız İslam” deme olanağı vardır. İslamı belli kesimlere hoş gelecek hale dönüştürmek, belli güçlerle uyumlu hale getirmek… Belli yerlerden destek de alıyorlar kesinlikle… Amaç İslamı global güçlerin gereksinimlerine, kapitalizme yakın hale getirmek. Böylece İslamı özünden koparıyorlar. Bunun neden yapıldığı açık olarak görülüyor : Arkalarına büyük güçleri alıp kendi bildikleri, kendilerinin çizdikleri yoldan yürüyebilmek…

Demek ki, din görünümü altında bir takım siyasal çıkarlar sağlanmak istenmektedir. Bu davranışın kimleri, ne kadar etkileyeceği bilinmez. Ama bunu bilip bilinçlenerek uyanık olmak gerekir.

Böylece Fethullah Gülen’ in ya da Fethullahçıların, Said-i Nursinin amacı doğrultusunda, bellibaşlı iki görevi (mission) olduğu görülmekte :

1) Anadolu topraklarında bir Kürt Devleti kurulması için sonuna kadar çalışmak. Bu düşünce BOP içinde olduğundan ABD den de destek almak;

2) Dinci eylemlerle İslamı çarpıtıp, ama onu kullanarak Türkiyenin geri kalan bölümünde bir İslam Devleti kurmak. Bu görevin birinci bölümü, demek ki islamın çarpıtılması bölümü ABD ce onaylanmakla birlikte (Ilımlı İslam söylemlerini anımsayalım), ikinci bölümü olan bir İslam Devleti kurma fikri ABD nin onayını alabilir mi?.. Bilinemez…

Bu görünüşüyle Fethullahçıların hedefinin, devlete karşı savaşıp Tükiye Cumhuriyeti Devletini yıkmak, Türkiyenin toprak bütünlüğünü yok etmek, bunun yerine İranda olduğu gibi bir Din Devleti kurmak olduğu anlaşılıyor. Bu arada Hilafet ile Padişahlık geri getirilebilir mi?.. Belki bu da düşünülecektir. Anlaşılacağı gibi başladığımız yere, başa döneceğiz.

Bunları içimize sindirme olanağı olabilir mi?!..

O halde ne yapmalıyız?..

İstiklal Savaşının kazanılması, Lozan Barış Antlaşması sonrası Atatürk Devrimleri (her ne kadar toplumda travma yarattı deniyorsa da) sonucu elde ettiğimiz kazanımları birer birer geri vermek gibi çarpık bir düşünce aklımızın ucundan bile geçemez. Bunun için her türlü karşı koymaya, kadınıyla erkeğiyle, genci ya da yaşlısıyla hazır olmalıyız. Her ne kadar dış güçler bu konuda bizi yıpratmak istiyorlarsa da, biz içerde birlik olup bunların eylemlerine karşı çıkmalıyız. Bu konuda başlıca görev iktidar’a düşmekle birlikte, bu doğrultuda düşünüp davranmıyorsa, onu da demokratik yollardan değiştirmek gerekir.

Şu sözleri hiç aklımızdan çıkarmayalım ;

“Son günlerde mutlaka Avrupa’dan nasihat almak, bütün işleri 
Avrupa’nın emellerine göre yapmak, bütün dersleri Avrupa’dan almak 
gibi bir takım zihniyetler belirdi: Halbuki hangi istiklal var ki 
ecnebilerin nasihatleri ve planlarıyla yükselsin!”
Gazi Mustafa Kemal Atatürk / 6 Mart 1922 / TBMM

——————————————————————————–

(*) Bu tümce, 1992 yılında yayın yaşamına giren Özgür Gündem gazetesinin devamı olup, 1994 te yayınına başlanılan PKK nın yayın organı ÖZGÜR ÜLKE gazetesinde yayınlanmıştır. Yine bu gazetenin söylemi ile öteki Kürtçü yayın organlarında Kürt Said için “devrim şehidi” sözünün kullanılması nurculuğun hangi ereğe hizmet ettiğinin en kesin kanıtıdır.

8 Responses to FETHULLAHÇILARIN GERÇEK GÖREVLERİ (MISSION) NEDİR?….

 1. MujaHeed diyor ki:

  Yazık sizlere. Bediüzzaman Said Nursi’nin “Özgür bir Kürdistan tohumu ekiyorum. Onu geliştirip büyütün” dediğinin herangi bir kanıtı var mı elinizde? Yok! Uydurun kafanızdan sonra öyle böyle, çamur atmaya devam. Bilip bilmeden sallamaya da devam ;)
  Cevabınızı bekliyorum

 2. hsa diyor ki:

  Sana diyecek söz bulamıyorum. Senin gibilerin bu ülkede yatacak yeri yok… Asıl ülkeyi bölmeye çalışan sizlersiniz.

  O ve Onun gibi ulemaların hizmetleri olmasa senin gibi densizler bu topraklarda yaşayamaz.

  Neyse sana ne desem boş… Sana bişi y diyipte yorulmaya gerek yok :) Öbür tarafta hesabını alırlar :)

  ha bu arada sen git torunlarını filan sev. Böyle siyasi politik yada antipolitik meselelere girme. Hani birtakım hastalıklar filan vardır şaşırırsın mazallah :) ) Bir aralar sizin yetiştirdiğiniz elemanların anayasa kitabını fırlattığı başbakan misalidesin…

  hadi selametle kal.

 3. BİR NEFER diyor ki:

  BU YAZIYI YAZAN NEYE DAYANARAK YAZIYORSA O DAYANDIĞI ŞEYDE KENDİNİN MERCİMEK KADAR OLAN BEYNİNİN BÜYÜKLÜĞÜNÜ GEÇMEZ.YA BÖYLE Bİ SAÇMALIK OLAMAZ.MADEM SAİD-İ NURSİ YANLIŞ BİR YOLDA(HAŞA)NİYE ARKASINDAN MİLYONLARCA KİŞİ GİDİYOR HEMDE HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞMUŞ DURUMDAYKEN.BİRDE FETULLAHÇILAR DEYİP DURMAYIN ONLAR OLSA OLSA ALLAH C.C. YOLUNDA YÜRÜYEN DİN KAHRAMANLARIDIR.EĞER ÖYLE İNSANLAR OLMASA ŞUANDA BU DÜNYADA HİÇ KİMSE REFAH İÇİNDE OLAMAZ.BİRAZ O MERCİMEK BEYNİNİZİ BOŞ İŞLERDEN ALIP BÖYLE ŞEYLERE ÇALIŞTIRIN VE ARTIK GERÇEKLERİ GÖRÜN.ARTIK GÜÇ KİMDE GÖRÜN.ARTIK KİM SÖZ SAHİBİ GÖRÜN.EVET KABULLENMEK ZORUNUZA GİDECEK AMA İSTER SİZ KABULLENİN İSTER KABULLENMEYİN ARTIK GÜCÜN KİMDE OLDUĞUNU HERKES ÇOK RAHAT GÖRÜYOR…SAYGILARIMLA…

 4. sahra diyor ki:

  LÜTFEN YARDIM EDİN BANA .YARDIMA İHTİYACIM VAR.BEN İZMİRİ KAZANDIM.FETTULAH GÜLENİN YURDUNA KAYIT YAPTIRDIM.HEP ARAŞTIRDIM O YURDU.İNTERNETE GİRİYORUM BİRİ İYİ YÜZÜ KÖTÜ DİYOR.TARİKATA ÜYE OLAN OKUTULMUYORMUŞZ.ANARŞİT OLUYORMUŞ LÜTFEN ÖĞRENCİĞİM OKUMAK İSTİYORUM DOĞRU BİR ŞEY YAZIN FETTULAH GÜLENCİLER HAKKINDA.İYİ Mİ KÖTÜ MÜ?SAYGILAR CVPP BKLYRM KARDEŞLERİM

 5. Anonymous diyor ki:

  bir kere kasti bir sekilde siz ve sizin gibiler bölücü kürt saidle, bediüzzaman saidi nursiyi ayni kisiymis gibi göstermeye calisiyorsunuz. yani bu yazi zaten bir yalan üzerine kurulmus. kulaktan dolma ögrendigin uyduruk masallari millete yutturmaya calisiyosun. fethullah gülen hakkinda ne kadar az bilgin oldugu ortada. ne kadar ilginctir 50li yillarda bediüzzaman hakkinda “devleti ele gecirmek istiyordur” demisler, halbuki o zatin siyasetle bir alakasi yok tek amaci kaybolmak üzere olan dinimizi insanlara ögretmek ve unutturmamak. su an ayni laflari yukaridada okudugumuz gibi hocaefendi hakkinda söylüyorlar. bütün dünyada okullar aciliyo herkes tarafindan takdir görüyo, dialogun demokrasinin öneminden bahsediliyo ama nafile bu ve bunun gibiler 50 yildir ayni seyleri zirvaliyo. Allah hidayet versin

 6. Anonymous diyor ki:

  yazik gercekten yasik insanlarla oynamak ne güzel geliyor sizleri ah su türkiye yine girdi bunlarin oyuna dünyanin isi bitmis ve onlar hala bizlerle grup kuruyorla vah halinze vah::

 7. Anonymous diyor ki:

  Hayat o kadar kisa ki, bir gün gelsede ve onlarin hepsini bir sorguya cekseler.yazik oldu hepimize dünyanin bir ucunda türkiye bir ucundada islam hangisini secerdiniz ikisinide tabiki ama bu nurcularin yptiklarini daha yeni örendim icin bunun hesabini allahü teala insallah soracaktir, elbet bende tanidiklarima bizi kandiranlar da hesabimi soracam insallah.Allah affetsin

 8. Anonymous diyor ki:

  YAZIK SANA KAFANDA UYDURDUĞUN ŞEYLERLE FETHULLAH GÜLEN HOCAEFENDİYİ KARALAMA .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>