BLOG SAYFASININ TASARIMI DEĞİŞTİ!…


“Tebdili mekanda ferahlık vardır = (yer değiştirmek esenlik getirir)”
Türk Atasözü

Evet, “tebdili mekanda ferahlık vardır” düşüncesiyle blog sayfamızın tasarımı ile düzenini, 234 üncü makaleye geldiğimizde değiştirdik. Önceki sayfa düzeninden okuyucuların artık bıkıp usandığını da göz önüne aldık… En azından ben sıkılmıştım.

Bu yeni düzende bazı belirgin değişiklikler olduğu gibi, gözden kaçma olasılığı olan ufak tefek farklılıklar da var. Örnekse bunlardan birinin, yeni düzende yazarın resminde yazılı metne bakmakta olduğudur. Önceki düzende yazar sanki metne arkasını dönmüş ufka bakar konumda idi. Bu yeni tasarımda kullanılan renkler de daha sıcak, daha kişilikli renkler. Bence çekicilikleri var. Yeni sayfadaki fontlar da öncekilere göre daha güzel, daha okumaya elverişli.

Sayfanın başlığı da değişerek “Yankı Yinelediği Sesten Güzeldir” oldu. Aslında bu sözler Oscar Wilde’ın bir öz deyişinden kısaltılarak alınmıştır. Özdeyişin özgünü söyledir : “Yankı, Çoğu Kez Yinelediği Sesten Güzeldir”.

Bu özdeyişi kullanmamızın nedeni, bizim ana fikrimizi yansıtmaya çok eğilimli olmasıdır. Çünkü biz makalelerimizi düzenleyip yayınlarken, okuyanlardan gelecek eleştirisel yorumları özellikle bekliyoruz. Bu yorumlar, bizim için asıl metinden daha değerli olacaktır.

Hemen anlaşılacağı gibi yankı, alcağımız yorumlardır. Bizim yazdıklarımız da yinelenen sesleri oluşturuyor.

İster olumlu, isterse olumsuz YANKI’larınızı bekler, esenlikli okumalar dileriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>