KANSERDEN KORUNMA OLASILIĞI VAR MI?…..


resmin üzerine tıklayınız

“tek bildiðim hiçbir şey bilmediğimdir”
Sokrates

Günümüzde media aracılığıyla bir çok bilirkişi, halka kanserden ne yolla korunulabileceğini anlatmaya çalışıyor. Bunu da sanki söz gelimi epidemiyolojisi (yayılma biçimi) bilinen bir enfeksiyon hastalığında olduğu gibi yapıyorlar.

Tüberküloz (verem), AIDS, sifiliz (frengi), kolera, çocuk felci, çiçek, sıtma vb hastalılarda bunu yapabilirsiniz. Çünkü bunların nedenleri ile yayılma biçimlerini açık, seçik bilmektesiniz. Bu hastalıların bizce bilinmeyen bir yönleri kalmamıştır. Dahası bir bölümü için aşılar bile hazırlanarak korunma sağlanmıştır. Dememiz odur ki, ancak nedeni bilinen bir hastalık için korunma önlemleri alınması söz konusu olabilir.

Kanserin nedeninin ne olduğunu bilebiliyormuyuz?..

Bu soruya, bir tür kanser dışında, HAYIR! yanıtını vermek durumundayız. Dışarda kalan bu bir tür kanserin, rahim boynu kanserinin, bir virus enfeksiyonu olduğu son günlerde saptanıp aşısı bile geliştirildi. Belki de bütün öteki türde kanserlerin de nedeni değişik viruslar olabilir. Ama bu gün için bunun böyle olduğunu bilemiyoruz. Dolaylı olarak, kanserin nedenini bilmediğimiz açık bir gerçektir.

Bir zamanlar vebanın da bir fare hastalığı olup, fare pireleri ile insanlara bulaştığı bilinemiyordu. O sırada büyük veba epidemileri büyük sayıda can kaybına neden olmuştu. O dönemde insanlara vebadan korunmanın kesin yollarını anlatma olanağı olabilir miydi?..

Aynı biçimde sıtmanın anofel denilen bir tür sivirsineğin hastalığı insandan insana taşıması yoluyla bulaştığının bilinmediği dönemlerde, ki bu hastalık medeniyetlerin yok olmasına yol açmıştır. O zamanlarda bataklıkların kurutulup sivrisneklerden kurtulma yoluyla sıtma hastalığının önlenebileceği insanlara salık verilebilir miydi?..

Dönüp kanserlere gelirsek, nedenini bilemediğiniz bir hastalık için insanlara korunma öğütleri vermek yersiz, yararsız işlerle vakit öldürmek (abesle iştigal) den başka bir şey değildir. Korunma yöntemlerini sunabilmek için her şeyden önce o hastılığın nedenlarini kesin olarak bilmeniz gerekir.

Gene aynı nedenle, demek ki kanser nedenleri bilinmediğinden, bu hastalık için günümüzde uygulanan sağıtma yöntemleri de, rastgele düşünülüp uygulandığından tümüyle yanlıştır. Çünkü bu iş için uygulanan cerrahi yöntemler de, kemoterapi de, radyolojik sağıtma yolları da kanseri iyileştirme bir yana onu azdırır. Bunun nedeni de bu her üç sağıtma yolunun bağışıklık sisteminin çökmesine neden olmalarıdır. Kanserler bağışıklık sisteminin güçlü olması durumunda, aynı enfeksiyon hastalıklarında olduğu gibi, yenilgiye uğratılabilir. Bu gün kullandığımız sağıtma yöntemlerinin uygulanmasıyla hastanın ömrü uzamaz, tersine kısalır.

Oysa hekimin başlıca görevi, ölüme çare bulunamadığına göre, hastasının ömrünü olabildiğince uzatmak değil midir?.. Bu ilke Hippocrates’ ten günümüze kadar güncelliğini korumuştur.

Bir takım maddelerden kanserojen madde (kanseri doğuran madde) diye söz ediliyor. Kanserin nedenini bilmediğimize göre, onu doğuran maddeleri nasıl ayırdedebiliyoruz?.. Bu maddelerin kanser yaptığını söylüyorsanız, o halde bu hastalığın gerçek nedeni ya da nedenlerini biliyorsunuz demektir!.. Öte yanda kanserin nedenini bilemediğinizi de söylüyorsunuz!.. Bu olanlar bir tür saçmalama değil de nedir?..

Biz hekimlerimizin Hippocrates’in tanımladığı gibi ciddiyetlerini koruyup, mantıklı sözlerle toplumun karşısına çıkmaları gereğinin olduğu kanısındayız. Her zaman olduğu gibi burada da aklı önde tutmak başlıca amaç olmak gerekir!..

NOT – Aslında güçlü bir bağışıkık sisteminin varlığı ile bu bağışıklık maddelerinin kan aracılığıyla ulaştırıldığı bölgelerde kanser hücreleri gelişemez. Başka bir deyişle, üst düzeyde bağışıklık maddelerinin var olmasıyla birlikte, kanlanması iyi doku bölgelerinde kanserin yaşama olanağı yoktur.

————————————————–

Aşağıdaki bilgiler John Hopkins Hastanesi Kanser Güncellemelerinden alınmış olup, vücutta kanserin büyüyüp yerleşmesi sonrası için geçerlidir

1. Herkesin vucudunda kanser hucreleri vardir. Bu kanser hucreleri birkac milyara kadar cogalmadikca standart testlerde gorulmezler. Doktorlar kanser hastalarina tedaviden sonra vucutlarinda artik kanser hucresi kalmadigini soyledikleri zaman, bu yalnizca kanser hucrelerinin testlerle saptanamayacak duzeyde oldugu anlamina gelir.

2. Bir kisinin hayati boyunca 6 ile 10 kez kanser hucreleri olusabilir.

3. Kisinin bagisiklik sistemi guclu oldugu zaman kanser hucreleri yok edilir ve cogalarak tumor olusturmalarina engel olunur.

4. Bir kiside kanser olmasi, o kiside coklu beslenme eksikligi olduguna isaret eder. Bunlar genetik, cevresel, beslenme ve yasam tarzi faktorlerine bagli olabilir.

5. Coklu beslenme eksiklini yenebilmek icin diyeti degistirmek ve ek takviye almak bagisiklik sistemini guclendirir.

6. Kemoterapi hem hizli cogalan kanser hucrelerini, hem de kemik iliginde, sindirim sisteminde v.s.’deki hizli buyuyen saglikli hucreleri yok eder ve karaciger, bobrekler, kalp, akcigerler v.s.’de organ tahribatina yol acar.

7. Radyasyon kanser hucrelerini yok ederken; saglikli hucre, doku ve organlari da yakar, yaralar ve zarar verir.

8. Kemoterapi ve radyasyon baslangicta tumorun kuculmesine yol acar. Kemoterapi ve radyasyon tedavisinin uzamasi tumorun daha fazla yok olmasina yol acmaz.

9. Kemoterapi ve radyasyondan dolayi vucut cok fazla toksin yuklenmesine maruz kalinca, bagisiklik sistemi ya tehlikeye duser, ya da yikilir; dolayisiyla kisi cesitli enfeksiyonlara ve komplikasyonlara yenik duser.

10. Kemoterapi ve radyasyon kanser hucrelerinde mutasyona neden olabilir ve direnclerinin artarak yok edilmelerini zorlastirabilir. Cerrahi islem de kanser hucrelerinin baska taraflara atlamasina neden olabilir.

11. Kanser hucreleri ile savasmakta etkili bir yontem ise onlari cogalmak icin ihtiyaclari olan gidalardan yoksun ve ac birakmaktir.

KANSER HUCRELERI ASAGIDAKILERLE BESLENIRLER:

a. Seker kanser besleyicidir. Sekeri kesilerek kanser hucrelerinin onemli bir gidasi kesilmis olur. NutraSweet, Equal, Spoonful v.s. gibi tatlandiricilar zararli olan Aspartam ile yapilirlar. Daha iyi bir tatlandirici Manuka bali veya molastir, ama az miktarda alinmalidirlar. Sofra tuzunda beyazlatici olarak kimyasallar bulunmaktadir. Daha iyi bir secenek Bragg’in aminosu veya deniz tuzudur.

b. Sut vucudun, ozellikle sindirim sisteminde, mukus uretmesine neden olur. Kanser mukusla beslenir. Sut yerine tatlandirilmamis soya sutu tuketilerek kanser hucreleri ac birakilabilir.

c. Kanser hucreleri asit ortamda gelisirler. Et temelli diyet asittir ve sigir eti veya domuz eti yerine bol balik ve az tavuk eti yemek en iyisidir. Ette, ozellikle kanserli kisilere zarari olan, canli hayvan antibiyotikleri, buyume hormonlari ve parazitleri bulunur.

d. %80 taze sebze ve meyve suyu, kepekli tahillar, tohumlar, nohutgiller ve biraz meyveden olusan bir diyet vucudu bazik (alkali) ortamda tutar. %20 de fasulye iceren pismis gidalardan olusabilir. Taze sebze sulari kolayca emilip 15 dakika icinde hucre duzeyine ulasabilen ve saglikli hucreleri besleyen ve cogalmalarini hizlandiran canli enzimler icerirler. Saglikli hucre uretimi icin gerekli olan canli enzimlerin saglanmasi amaciyla, taze sebze (sebzelerin cogunlugu ve fasulye filizi) yiyin veya suyunu icin ve gunde 2-3 kez cig sebze yiyin. Enzimler 40 oC’de yok olurlar.

e. Yuksek kafein icerikli kahve, cay ve cikolatadan uzak durun. Yesil cay daha iyi bir secenektir ve kanserle savasan ozellikleri vardir. Bilinen toksinler ve agir metaller iceren musluk suyu yerine aritilmis veya filtrelenmis su iciniz. Damitilmis su asittir, kacinilmalidir.

12. Et proteininin sindirimi zordur ve cok sindirim enzimi ister. Bagirsaklarda duran sindirilmemis et curur ve daha cok toksin birikimine neden olur.

13. Kanser hucrelerinin duvarlari sert protein ile kaplidir. Et yemekten kacinarak veya azaltarak, kanser hucrelerinin protein duvarlarina saldiran enzimler daha cok aciga cikar ve vucudun oldurucu hucrelerinin kanser hucrelerini yok etmelerini saglar.

14. Bazi destek maddeleri (IP6, Flor-ssence, Essiac, anti-oksidanlar, vitaminler, mineraller, EFA’lar v.s..) bagisiklik sistemini guclendirerek, vucudun kendi oldurucu hucrelerinin kanser hucrelerini yok etmesine yardimci olur. E vitamini gibi diger destek maddelerinin de, vucudun hasarli, istenmeyen veya ihtiyac olmayan hucrelerin atilmasinin normal yolu olan, apoptoziz veya programlanmis hucre olumune yardimci oldugu bilinmektedir.

15. Kanser zihinsel, bedeni ve ruhsal bir hastaliktir. Ongorulu ve olumlu bir ruh kanser savascisini muzaffer yapar. Ofke, affetmezlik ve aci bedeni stresli ve asitli bir ortama sokar. Seven ve affeden bir ruha sahip olmayi ogrenin. Sakin olmayi ve hayatin tadini cikarmayi ogrenin.

16. Kanser hucreleri oksijenli ortamda gelisemezler. Gunluk egzersizler ve derin nefes alma hucre duzeyine kadar daha fazla oksijen alinmasina yardimci olur. Oksijen terapisi kanser hucrelerini yok etmek icin diger bir yontemdir.

Yazarın Notu – (Bu 16 ncı maddede sözü edilen, oksien düzeyinin yüksek olması hali olmamak gerekir. Çünkü, kanser hücresi de içinde olmak üzere, yaşamak için bütün hücrelerin bol oksijene gereksinimi vardır. Zannediyorum anlatılmak istenen DOKUYA YETERLİ KANIN ULAŞMASI HALİDİR. BU DA, O DOKUYA EĞER VARSA YÜKSEK DEĞERDE BAĞIŞIKLIK MADDELERİNİN ULAŞMASINI SAĞLAYARAK KANSER HÜCRELERİ ÜZERİNE OLUMSUZ ETKİ YAPMA OLANAĞINA ULAŞILMASIDIR.)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>