TÜRKİYENİN PARÇALANMASI FİKRİ!!…

sevr-haritasi.png
“Geçmişi hatırlayamayanlar, onu bir kere daha yaşamak zorunda kalırlar.”
GEORGE SANTAYANA

Bulunduğumuz yerden çevremize baktığımızda, bir çok ulusun Türkiyenin zararına olacak düşünceleri taşıdığı kolaylıkla görülüyor. Bunun için ellerinde yaşadığımız günlerde Kürt sorunu gibi bir silah, bir araç var. ABD nin BOP diye adlandırdığı proje de bunu açıklamakta…

Diyelim ki, ABD aslında Lozan Antlaşmasını imzalamamıştı. Demek ki bu antlaşmayla kendini bağlı görmüyor. Ama Lozan Antlaşmasının altına imzasını koymuş olan öteki devletler de bu sözleşmeden geri dönmek istiyorlar. Bunun için ABD nin projesine dört elle sarılıyorlar. Bu yüzden bir çok Avrupa ülkesi PKK yı uzun süre bir terör örgütü olarak ilan etmemek için ayak diredi. Sonradan “güneşin balçıkla sıvanmayacağı” gerçeği karşısında, yarım ağızla da olsa, istemeyerek PKK yı bir terör örgütü olarak onayladılar. Ama öyle görünüyor ki, bu örgüte el altından silah, para gibi (uyuşturucu trafiği aracılığıyla) yardımı dolaylı yoldan olsa da esirgemiyorlar. Bu arada bize de yardımcı oluyorlar : Bir tür “tavşana kaç, tazıya tut” politikası yürütüyorlar.

Öte yandan aynı devletler söz birliği etmiş gibi, hiç yoktan “Türkler Ermenilere soy-kırım uygulamıştır” deyip, bunu parlamentolarında karar altına almakta adeta yarışıyorlar. Kimileri başkentlerine bu konuyu işleyen yontular (statüler) dikiyor. Bizim Osmanlı arşivlerini kullanarak konuya açıklık getirilmesi için yaptığımız öneriye, işlerine gelmediği için, sırt çevirip hiç yanaşmak istemiyorlar. Bir vakitler ASALA kuruluşunun Türk diplomatlarını katletmeleri konusu ile Türklerin soy-kırım uyguladıkları savında oldukları yıllarda Ermenilerin kaç Türkü öldürdüğünü hiç düşünüp, söz konusu etmiyorlar.

Diyorlar ki, “bakın Almanya yahudilere yaptığı soy-kırımı kabul etti, rahatladı. Siz de Ermeni soy-kırımı konusunda aynı tutumda olun!..” İyi de, bunun sonucu Almanyadan İsraile hala bile büyük ölçüde tazminat ödeniyor. Biz yapmadığımız bir şey için neden tazminat ödeyelim?.. Ayrıca, Ermenistanın istemleri tazminatla sınırlanmayacaktır. Avrupalıların büyük desteği ile yüreklendirmeleri sonucu toprak istekleri de gündeme gelecektir.

Türkiyenin bir bölümü (artık ne kadarsa!..) Kürtlere, bir bölümü de Ermenilere verilince ne olacak?..

Avrupalı bundan sadece sadistik bir zevk almayla mı yetinecek?..

Hiç olur mu?.. Lozandan önce Türkiyeyi bölen Sevr Antlaşması vardı. Gönülsüzce Lozan’ı imzalayanların aklı hep Sevr’de kalmıştır. Şimdi de ilk parçalanma gerçekleşince “sıra bizde” deyip öteki leş kargaları da Türkiyenin üzerine, çeşitli yolları kullanıp çökeceklerdir. Çünkü onlardan birinin dediği şu söylem akıllarından hiç çıkmıyor : “Türkiye Türklere bırakılamayacak kadar zenginlikleri taşıyan bir ülkedir.” Diyorlar ki “Türklere Ankara ile Konyanın bir bölümü yeter. Geri kalan alanlar bizimdir.” Bu söz neyi anlatıyor?.. Demek ki Sevr’i, işgal alanlarını daha da genişleterek geri getirmek istiyorlar.

Bunu sağlamak için içerde de dini kullanıyorlar (*). “Ilımlı İslam” söylemi bu yüzden ortaya atılmıştır. Hiç İslamın ılımlısı, ılımsızı olur mu?.. Yer yüzünde bir tek İslam vardır, o da bizim inancımız olan dinimiz İslam, tek kitabımız Kuran-ı Kerimdir. İnancımız olan İslam da (aslında hiç bir din) politika malzemesi yapılamaz!.. Buna kesinlikle karşıyız!.. Ama halkın arasına nifak sokmak için onlar bunu gerekli görüyor. Bize düşen sağlam durmayı başarabilmektir.

Bunları paranoid bir zihin yapısının ürünleri gibi görüyorsanız, bir kez daha derinliğine düşünmenizi öneririm. Bütün olup bitenler bizi bu noktaya götürmüyor mu?..

Ya da, aksi savı sağlam kanıtlarla savunup, doğru bulduğunuz fikre benim inanmamı sağlayın. Bunu “can-ü gönülden” isteyip, beklemekteyim.

—————————————————————————–

(*) [Türkiyenin tahribi için sistemli,organize, programlı bir biçimde din kullanılıyor. Artık dinin içindeki çıkar çevreleri değil, dinle hiçbir alakası olmayan, hatta temelinde dine karşı olan unsurlar da sırf Türkiyeyi çökertmek için dinden yararlanma yönüne gidiyorlar. Batı’daki Türkiye aleyhdarı bir çok stratejinin esası din istismarına oturmaktadır..

Bu konunun ayrıntılı bir incelemesini biz, ‘Batı Sömürgeciliği ve İslam Dünyası’ adlı kitabımızda yaptık]

YAŞAR NURİ ÖZTÜRK’ün ‘Allah ile Aldatmak’ adlı kitabının 135 inci sayfasından.

3 Responses to TÜRKİYENİN PARÇALANMASI FİKRİ!!…

  1. yine-ben diyor ki:

    şapka çıkartılacak bir yazı. tebrikler.

  2. Anonymous diyor ki:

    Guzel bir yazi

  3. Anonymous diyor ki:

    bencede güzel bir yazı herkesin okuyup bilgilenmesi lazım =)=)=)=)=)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>