NAZİ’ LERİN YAPTIKLARI TIBBİ (!) DENEYLER…..

Söz, bundan önceki makalede tıp etiğinden açılınca, Nazi’lerin toplama kamplarında yaptıkları tıbbi(!) deneyleri anlatmadan geçmek olamazdı. Avrupanın bir çok yerinde kurulmuş olan bu kamplarda Naziler 1939 sonbaharı ile 1945 ilkbaharı arasında, değişik yöntemlerle yaklaşık 6 000 000 insanı öldürdüler. Bu büyük soykırım içinde hiç bir tıbbi etiğe uyulmadan yapılan tıbbi deney adı verilen işkenceyle cana kıyımlar da vardı.

Bu deneylerden bir bölümü doğu cephesindeki askerlerle kuzey kutbuna yakın bölgelerde uçağı düşen luftwaffe pilotlarının karşı karşıya oldukları durumları araştırmak için hipotermi, dondurma testleriydi. Deneyler Birkenau, Dachau, Auschwitz kamplarında Dr. Sigmund Rascher gözetiminde yapıldı. Dr. Rascher aynı zamanda bir luftwaffe SS yüzbaşısı olup raporlarını doğrudan Heinrich Himmler’e gönderirdi. Bu hekim donma deneylerinin sonuçlarını 1942 de bir tıbbi konferansta “Deniz ve Kış Yüzünden karşılaşılan Tıbbi Problemler” başlığı altında açıklamıştır. Bu deneylere Prof. Dr. Finke ile Prof. Dr. Holzloehner de katıldılar. Her ikisi de Keil Üniversitesi öğretim üyeleriydi. Deneyler iki aşamada yapılmaktaydı :

1) Denekleri buzlu suda ya da çıplak olarak açık havada sıfırın altındaki ısılarda soğutmak,

2) Bunların hayatta kalma başarısında olanlarının tekrar ısıtılarak kurtarılması.

Soğutmak için genç sağlıklı Ruslar ile Yahudiler seçilirdi. Bunların rektumlarına (makatlerine) ısılarını ölçebilmek için bir prob konulduktan sonra buzlu suya sokulurlardı. Genelde vücut ısısı 25 C ta düşünce bilinçleri kaybolup ölmekteydiler. Ölmeyenlere yapılan canlandırma işlemleri daha da çok ızdırap vericiydi. Güneş lambaları kullanılıyordu. Bu onların derilerinin yanmasına neden olurdu. Ya da mide barsak içine sıcak su verilirdi. Bu da hemen hepsinin ölmesine neden oluyordu. Sıcak banyo uygulaması da bir canlandırma yöntemiydi. En iyisi buydu, çünkü hızla ısıtılmazsa denek hayatta kalabiliyordu. Bir başka yöntem daha vardı ki bunu Dr. Rascher’e Himmler öğütlemişti. O da kurban ile bir karşı cins arasında cinsi birleşme denenmesiydi. Bu sapık deneme pek nadir başarılı olmuştür. Görüldüğü gibi yapılan işlemlere tıbbi deney demek pek zordur. Bunlar düpedüz cinayettiler; hem de işkenceyle gerçekleştirilen cinsinden cinayetlerdi.

One Response to NAZİ’ LERİN YAPTIKLARI TIBBİ (!) DENEYLER…..

  1. Anonymous diyor ki:

    1890– 1900 VE 1928 YILAR ARASINDA İNSAN GENETİKLERİYLE ÇOK DEĞİŞİM MUTASYON ÇALIŞMALARDA BULUNULMUŞLARDIR ÇALIŞMALARINI SAVAŞ DÖNEMİNDE ESİRLER ÜZERİNDE DENENMİŞTİR BUNLARIN ÇALIŞMA NEDENLERİ SÜMÜRGE DEVLETLERİ HİÇ ZAİAT VERMEDEN KONTROLDU İNSANIN Bİ SAVAŞA HAZIRLAMALARI 15 SENEDEN SONRA RANDIMAN ALACAĞINI BİDİKLERİ İÇİN BUDA UZUN SÜREYDİ ONLAR İÇİN EN UYGUNU 1YILDA SAVAŞA HAZIRLAMA İÇİN YAPTIKLARIGENETİK ÇALIŞMALARDIR O0NLAR EKSERİ KÖPEK GENİNİ İNSAN GENİYLE BİRLEŞTİRMEK FARKLI BİR SOY ÇIKARMAK VE YİYECEK SIKINTISI YAŞAMAMA SAVAŞA GİREN DEVLET HİÇ BİR ZARARA UĞRAMADAN KUŞATMA BU GEN ONLARIN HESAPLARINA GÖRE 1YILDA YETİŞKİN DURUMA GELECEĞİNİ HESAPLAMIŞLARDI AMA BAŞARISIZ OLDU BİLİM ADAMLARI ÖRNEK KARANLIKLAR ÜLKESİNDEKİ FİLİM DEĞİŞİM KURTA DÖNÜŞÜM Bİ ÜSTE BAZI GEN YAPISININ DEĞİŞİMİ İLE İLGİLİ YAZI YAZMIŞTIM BURDAKİ ARAŞTIRMANIZIN BİLGİLERİ DOĞRULTUSUNDA ŞUNU BEYAN ETMEK İSTERİM DENEYDE KULANILAN 6000000 İNSAN HEPSİ ÜSTEKİ ARAŞTIRMA İÇİN KULANILMIŞ Bİ KISMI DENEYLERİ BAŞARILI GEÇTİĞİ TAKTİRDE ONLARI ÇOĞALTIP KENDİLERİNİ DONDURUP BELİ Bİ YIDA ÇÖZMEYİ PILANLAMIŞLARDIR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>